[BAHN] Symulacja

To forum jest poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...

Moderator: mods

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: [BAHN] Symulacja

Post autor: J-31 » 2017-06-30, 22:29

Tutaj też Ci niewiele poradzę. Co prawda w symulacjach robiłem wielokrotnie zmianę kierunku składu tramwajowego. Tzn. wagon silnikowy + doczepa, klasyka czyli:

1. skład dojeżdżał do pewnego miejsca
2. po czym wagon silnikowy rozłączał się od składu
3. objechał wagon doczepny po drugim torze
4 . i przyłączał się do swojego składu po jego przeciwnej stronie
5. skład odjeżdżał

Tutaj w Twoim przypadku trzeba było by wykombinować coś ze zwrotnicami, bo jest taka możliwość, by co któryś kurs zwrotnica sama przestawiała się i skład tramwajowy pojechał na inny tor - tam gdzie np. miałby się rozłączyć, ale to o czym Myślisz jest dosyć trudne do realizacji. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gullit

Post autor: Gullit » 2017-07-01, 09:40

Dzięki wielki.Pozdrawiam
Marzena

BB1993

Post autor: BB1993 » 2017-07-02, 18:24

Awatar użytkownika
Gullit

Post autor: Gullit » 2017-07-02, 23:52

Dzięki bardzo.Nie znam tego forum. ale o takie manewry mi chodzilo . Tylko jutro sie biore bo to trzeba duzo wpisów porobic oraz duzo punktów łączenia zmiany danych itd
Marzena

Awatar użytkownika
Gullit

Post autor: Gullit » 2017-07-13, 11:06

Chodzi mi dokładnie o to przyjeżdza skład np Cargo z 15 wagonami towarowymi.Lokomotywa prowadząca zostawia je odjeżdźa w jakis punkt ,podjeżdża lokomotywa manewrowa i wpycha wagony na bocznicę do zakładu i po jakimś czasie wraca z tymi wagonami i podpina sie elektowóz i odjezdza skąd przyjechał
Marzena

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2017-07-13, 18:44

Jest to trochę skomplikowane, ale realne do zrealizowania. Obie lokomotywy muszą mieć ten sam nr. linii co skład. One mogą się przepinać. Z tymże aby było jeszcze realniej lokomotywa nr. 1 (czyli ta, która przyprowadza skład), powinna objechać skład drugim torem, by móc go potem wyprowadzić z powrotem.

No i wydaje mi się, że powinien być jeszcze jeden warunek spełniony - aby wagony były przetaczane na inny tor, a potem jeszcze innym torem mogły wyjechać, skład musi zmieniać swój numer linii. Czyli np. docelowo (przykładowo) C1, a przy wjeździe na bocznicę zmieniać nr. linii na np. C1A. Natomiast podczas wyjazdy na szlak - ponowna zmiana z powrotem na C1

Ten zabieg powinien był pozwolić na zmianę kierunku w każdej z dwóch sytuacji (wjazd na bocznice i wyjazd na tor). Resztę trzeba załatwić Time Point-ami. Czyli TP - zarówno dla składu na bocznicy jak i lokomotywy na torach odstawczych ;)

Konstrukcyjnie - ja to widzę tak:

1. stacja rozrządcza - na niej np. 2 tory równoległe z wjazdem/wyjazdem na szlak oraz w wyjazdem na bocznicę. Oba mogą być zakończone torem odstawczym dla lokomotywy.

2. Lokomotywa 1 wprowadza skład linii C1 na stacje. Lokomotywa 2 oczekuje na TP na torze odstawczym. Musisz tutaj dać rezerwę czasową np. ~30 minut, aby pozwolić na wjazd, odpięcie się lokomotywy 1 i zjechanie jej na tor odstawczy.

3. Lokomotywa 2 w odpowiednim momencie podjeżdża do składu, podpina się i jedzie we wskazanym kierunku na bocznicę - przy okazji zmieniając numer linii na C1A. Tam trafia na kolejny TP.

4. W odpowiednim momencie wyjeżdża z bocznicy - i tutaj trzeba było sprawdzić gdzie będzie lepiej, aby skład znów zmieniał swój numer linii na C1, wydaje mi się (tak na oko), że będzie dobrze jeszcze na bocznicy przed wjazdem na stacje.

5. Na stacji następuje kolejna zmiana lokomotyw i wyjazd
Obrazek

ODPOWIEDZ